Nagroda dla Piotra

9. listopada 2012 roku w Jasielskim Domu Kultury odbył się uroczysty wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Legendy Ziemi Jasielskiej”. Nagrody i wyróżnienia autorom najwyżej ocenionych prac wręczył Janusz Szewczyk, dyrektor JDK. Przed rozdaniem nagród wszyscy mieli okazję obejrzeć projekcję diaporamy (spektakl audiowizualny) przedstawiającej wybór prac z poprzednich konkursów.

Na tegoroczny przegląd wpłynęło 215 prac uczniów 31 szkół i instytucji kultury z Jasła i powiatu jasielskiego. Jury w składzie: Katarzyna Gądek , Anna Brożyna i Ewa Kusiak za najlepsze przyznało nagrody i wyróżnienia w 3 kategoriach wiekowych. Klasy I-III, klasy IV-VI i gimnazja.

Nagrodzonym uczniem naszej szkoły został Piotr Klimkiewicz, uczeń klasy VI. Wykonał on techniką collage, ilustrację do legendy o Czarnym rycerzu z Mrukowej.

Wystawę prac VI Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży można oglądać do końca listopada br. w Galerii JDK.

tekst i fot. Bożena Jurkowska