Finał konkursu na Najpiękniejszy koszyk wielkanocny

konkurs wielkanocny LGD Nowa Galicja

09.04.2015 r. w sali GOK w Kołaczycach odbył się finał Konkursu Wielkanocnego na najładniejszy koszyk wielkanocny. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.

konkurs wielkanocny LGD Nowa Galicja

Celem konkursu, jak określono w regulaminie, było podtrzymanie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi, kultywowanie i popularyzacja sztuki ludowej oraz pobudzanie inicjatyw środowisk lokalnych poprzez prezentację możliwości twórczych i artystycznych dzieci i młodzieży. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i gimnazjalnych działających na terenie gmin członkowskich LGD Nowa Galicja: Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Osiek Jasielski, Tarnowiec.

Do konkursu zgłosiło się 15 szkół podstawowych i 8 gimnazjalnych. Nie udało nam się zdobyć miejsca, ale nasza praca podobała się i byliśmy z niej naprawdę dumni. Słowa podziękowania należą się naszemu Piotrkowi, który samodzielnie wykonał piękny drewniany wóz. W nagrodę, każdy uczeń otrzymał drobne upominki a szkoła 3 piłki. Po uroczystości zwiedziliśmy kołaczycki rynek i kościół pw. św. Anny.

Pracę na konkurs przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy. Tak naprawdę to wszystkie prace były przepiękne! (bj)