II miejsce w konkursie czytelniczym

konkurs czytelniczy szkoła dobrynia

26.11.2015 roku w Urzędzie Gminy w Dębowcu odbył się X konkurs czytelniczy. Bohaterem zmagań konkursowych była twórczość Edmunda Niziurskiego i znajomość książki „Sposób na Alcybiadesa”. Utwory pisarza stanowią klasykę literatury młodzieżowej i wyróżniają się dynamiczną akcją, żywym i barwnym językiem, oraz wyrazistymi postaciami o dziwnych pseudonimach. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Kacper Brej, Klaudia Maczuga i Marcin Maczuga uzyskała bardzo dobry wynik i zdobyła II miejsce.

Godzinny, niełatwy test sprawdzał znajomość książki i biografię autora. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Organizatorem turnieju była Biblioteka Gminna w Dębowcu i Filia BG w Cieklinie. Nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczała komisja oraz w imieniu Pana Wójta, pani Teresa Wojtunik dyrektor GZEAS w Dębowcu. Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujmy.(bj)


konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia konkurs czytelniczy szkoła dobrynia

fot. Bożena Jurkowska