II miejsce w konkursie czytelniczym

konkurs czytelniczy szkoła dobrynia

26.11.2015 roku w Urzędzie Gminy w Dębowcu odbył się X konkurs czytelniczy. Bohaterem zmagań konkursowych była twórczość Edmunda Niziurskiego i znajomość książki „Sposób na Alcybiadesa”. Utwory pisarza stanowią klasykę literatury młodzieżowej i wyróżniają się dynamiczną akcją, żywym i barwnym językiem, oraz wyrazistymi postaciami o dziwnych pseudonimach. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Kacper Brej, Klaudia Maczuga i Marcin Maczuga uzyskała bardzo dobry wynik i zdobyła II miejsce.

Godzinny, niełatwy test sprawdzał znajomość książki i biografię autora. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Organizatorem turnieju była Biblioteka Gminna w Dębowcu i Filia BG w Cieklinie. Nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczała komisja oraz w imieniu Pana Wójta, pani Teresa Wojtunik dyrektor GZEAS w Dębowcu. Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujmy.(bj)