Wyróżnienie i nagroda specjalna

konkurs plastyczny mpn szkoła dobrynia

10.12.2015 roku w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego MPN w Krempnej odbyło się uroczyste rozdanie nagród połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Tematem tegorocznej, X edycji były „Magurskie wątki zakątki”. Laureatami z naszej szkoły zostali, zdobywając:
Dominik Żychowski (kl.VI) – wyróżnienie w kategorii klas IV-VI
Jan Leśniak, Patryk Kamiński, Wiktoria Budziak (kl.III) Karolina Sroka, Kamila Jędryczka, Kinga Rusyniak i Rafał Sroka (kl.II) – nagroda specjalna za „spójną kompozycję i współpracę”.
Ponadto prace: Dagmary Mastej, Weroniki Sroki i Justyny Żychowskiej (kl.IV) zostały zaprezentowane na wystawie.

konkurs plastyczny mpn szkoła dobrynia

Po rozdaniu nagród wzięliśmy udział w spotkaniu z panem Sławomirem Springerem, ornitologiem, pracownikiem Magurskiego Parku Narodowego, który ciekawie opowiadał o pracy w terenie podczas wyprawy naukowej do Egiptu. Podczas prezentacji obejrzeliśmy zdjęcia różnych gatunków ptaków, egipskich krajobrazów a także wysłuchaliśmy licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Wizytę w MPN zakończyło zwiedzanie muzeum i pamiątkowa fotografia z misiem.

Konkurs plastyczny MPN poprzedzony był etapem szkolnym, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy II i III (pod kierunkiem Danuty Hołowickiej) oraz chętni uczniowie z klas IV-VI (pod kierunkiem Bożeny Jurkowskiej). Panu Tomaszowi Leśniakowi dziękujemy za pomoc w transporcie. Niestety, z powodu choroby nie mogły pojechać dwie osoby. Wszystkim gratulujemy.(bj)

fot. Bożena Jurkowska, Tomasz Leśniak