Wyróżnienie w konkursie MPN

8.12.2016 roku w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w XI Edycji Konkursu Plastycznego Magurskiego Parku Narodowego „Drugie życie drzewa”. Jak informuje MPN na konkurs nadesłano łącznie 466 prac z 61 szkół podstawowych oraz innych placówek oświatowych, a oceniano je w 2 kategoriach wiekowych: klasy I-III (251 prac) i klasy IV-VI (215 prac). Jury w składzie: Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz – artysta plastyk, Irena Ziemba – dyrektor GOKiR w Krempnej i Magdalena Kuś – Magurski Park Narodowy miało naprawdę trudny wybór, gdyż tegoroczne prace były wyjątkowo piękne, różnorodne i niezwykle ciekawe. Laureatką z naszej szkoły została Daria Ślusarczyk z kl.VI, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Ponadto prace: Marcina Mroczki (kl.I), Karoliny Sroki (kl.II),Weroniki Sroki i Magdaleny Kuczaj (kl.V) oraz Mateusza Mikołajczyka (kl.VI) zostały nagrodzone upominkami i zaprezentowane na wystawie.

Po rozdaniu nagród wzięliśmy udział w spotkaniu z panią Magdaleną Kuś, pracownikiem Magurskiego Parku Narodowego, która ciekawie opowiadała o swojej wyprawie w ukraińskie Karpaty. Wizytę w MPN zakończyło zwiedzanie muzeum i pamiątkowa fotografia z misiem. Konkurs plastyczny MPN poprzedzony był etapem szkolnym, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy I, klasy II i III, klasy VI oraz chętni uczniowie z klas IV-V. Wszystkim gratulujemy. (bj)