"Olimpiada - Mistrz Natury"

11.06.2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy i umiejętności przyrodniczej "Olimpiada - Mistrz Natury", który odbył się w Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Stanowił on podsumowanie całorocznych działań prowadzonych w programie edukacyjnym "Dzieciom Bliski Beskid Niski" realizowanego w ramach projektu "Przybliżyć Naturę". Reprezentanci poszczególnych klas I-VII (Magdalena Piątkiewicz, Marcin Mroczka, Marlena Klimkiewicz, Jakub Kuczaj, Patryk Kamiński, Wiktoria Mikołajczyk, Mateusz Mikołajczyk) rozwiązując test konkurowali na 7 poziomach trudności z uczniami 10 szkół biorących udział w ww programie. W przerwie zwiedzali Muzeum Przyrodnicze, wystawę prac plastycznych oraz aktualne ekspozycje tematyczne. Ponadto mieli okazję zbudować "domek dla owadów", który zostanie zamontowany na terenie naszej szkoły. Posłuży on za miejsce obserwacji owadów występujących w jej otoczeniu. Za udział oraz osiągnięcia wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Tekst i fot. Barbara Piątkiewicz