„Witaj Majowa Jutrzenko”

3. Maja obchodziliśmy 227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu akademię upamiętniającą to ważne święto. Po mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Dębowcu odbył się uroczysty przemarsz na płytę rynku, gdzie delegacje władz, szkół, organizacji i instytucji, złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Potem zebrani udali się do Urzędu Gminy, aby obejrzeć przedstawienie. Uczniowie przypomnieli wybitne postacie historyczne związane z obradami Sejmu Wielkiego i przedstawili piękne patriotyczne piosenki. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez zgromadzonych i nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości pan wójt Zbigniew Staniszewski podziękował pani dyrektor, uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie części artystycznej a wszystkim życzył dalszego radosnego świętowania.

Na terenie szkoły społeczność szkolna uczciła Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 30.04.2018 uroczystą akademią, w której wystąpili uczniowie z klas IV-VII.

Fot. Bożena Jurkowska