Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 23.01. 2018 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Policjanci z jasielskiego posterunku przypomnieli uczniom najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego odpoczynku w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. Przypomnieli również o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności w domu osób dorosłych. Na zakończenie nasi goście zachęcili uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. „Stok nie jest dla bałwanów” ogłoszonym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie./bj/