Dzień Komisji Edukacji Narodowej

16.10. 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W przygotowaniu uroczystości wzięli udział uczniowie klas 3-7. Opiekę sprawował opiekun Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Surowiec- Kowalska oraz wychowawca klasy IV i V pan Roman Hołowicki. Uroczystość uświetniły tańce w wykonaniu uczennic klas 4-7, gra na instrumentach, humorystyczne scenki i piosenki. Po części artystycznej uczniowie wręczyli kwiaty swoim nauczycielom i wychowawcom.

W krótkim wystąpieniu dyrektor szkoły Bożena Jurkowska powiedziała: Dzisiejsza uroczystość jest okazją, by pochylić się nad istotą zawodu nauczycielskiego; zawodu, którego nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszy mu autentyczne powołanie i twórczy zapał. Edukacja młodego pokolenia w szczególny sposób leży nam na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności. Jest jej nadzieją na lepsze jutro. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła zdrowia, wielu sił i wytrwałości. Na zakończenie uroczystości pani Dorota Sroka-Lewosz, w imieniu Rady Rodziców złożyła pani dyrektor i wszystkim pracownikom szkoły życzenia sukcesów i pomyślności w dalszej pracy.(A.S-K)

fot. Bożena Jurkowska i Żaneta Pitrus