II miejsce dla Weroniki - "Radość w poezji polskiej"

22.01. 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dębowcu odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski "Radość w poezji polskiej". Wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Dębowca, Cieklina, Łazów Dębowieckich i Dobryni. Prezentacje indywidualne oceniała komisja, którą tworzyły panie: Grażyna Jędryczka, Janina Kamińska i Lidia Szarek. Komisja oceniając recytację, brała pod uwagę odpowiedni dobór wygłaszanych utworów, sposób interpretacji, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę wspaniale reprezentowali uczniowie: z klasy VI, Weronika Sroka i Justyna Żychowska oraz z klasy V, Kamil Mikołajczyk. II miejsce zdobyła Weronika Sroka, która recytowała wiersz K.I. Gałczyńskiego "Wszystko się chwieje". Laureatce i uczestnikom gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowały polonistki: Bożena Jurkowska i Żaneta Pitrus.