Jesienny spacer

W czwartek 16.11.2017 roku nasze przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer po Dobryni. Odwiedziliśmy okoliczne kapliczki, popatrzyliśmy na gniazdo bocianie i budynek OSP. Powtarzaliśmy też zasady bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Dzieci zachwycały się białym szronem i zamarzniętymi kałużami a także dzieliły się swoją wiedzą na temat gatunków drzew. Wyjście na świeże powietrze i kontakt z naturą jest doskonałym narzędziem do lepszego poznania siebie, rozpoznawania własnych mocnych i słabych stron, nazywania emocji i korzystania z nich, dostrzegania swoich potrzeb i świata wartości, kształtowania odpowiednich relacji i budowania pozytywnych kontaktów w grupie rówieśniczej.
Jesień to pora roku, w której zaczynamy coraz częściej przebywać w domach, a przecież nie ma nic lepszego niż spacer w pogodny, rześki dzień. Nie rezygnujmy z tego i częściej zabierajmy swoje pociechy nad rzekę, do lasu i na łąki.(bj)