Konkursy w Bibliotece szkolnej

28.03.2018 roku w naszej szkole obyło się rozstrzygnięcie dwóch Szkolnych Konkursów Plastycznych oraz uroczyste ogłoszenie wyników jak również wręczenie nagród przez dyrektora Bożenę Jurkowską. Pierwszy konkurs pod hasłem „Bajkowa Kraina Jana Brzechwy” skierowany był dla uczniów klas I – III. Jego przedmiotem było wykonanie pracy plastycznej poświęconej twórczości Jana Brzechwy. Drugi konkurs zachęcał do stworzenia zakładki do książki i skierowany był dla uczniów klas IV – VII, którego mottem przewodnim było hasło: „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”. Obydwa konkursy miały na celu m.in: rozwijanie zdolności plastycznych, zachęcanie do czytania i poznawania najpiękniejszych bajek, popularyzację literatury oraz stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami kolegów i koleżanek. Do biblioteki szkolnej wpłynęło 24 prace. Zostały one wykonane różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jury, a ich autorzy zasługują na pochwałę i duże uznanie. Wyłonienie laureatów było bardzo trudne, dlatego komisja konkursowa zdecydowała się nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością, oryginalnością tematu oraz estetyką ich wykonania. Laureatami konkursu zostali.

W kategorii uczniów klas I – III Marcin Mroczka – I miejsce, Magdalena Piątkiewicz – II miejsce, Amelia Kamińska – III miejsce. Wyróżnienia: Gabriel Jędryczka, Marlena Klimkiewicz, Fabian Pieniążek i Milena Szańca. W kategorii uczniów klas IV – VI: Wiktoria Mikołajczyk – I miejsce, Justyna Żychowska – II miejsce, Sroka Weronika – III miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych, nauczycielom zaś dziękujemy za inspirowanie młodych artystów, jak również za poświęcony czas. Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace można obejrzeć na gazetce w holu szkolnym. /E.W./