Konkurs Pięknego Czytania

27.11.2017 roku przeprowadzona została I edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs, przygotowany przez bibliotekarkę Elżbietę Wolanin skierowany był do uczniów klas II - VII. Jego celem było promowanie czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania wśród młodego pokolenia w dobie zanikania kontaktu z książką, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze, popularyzacja literatury wśród młodych odbiorców i rozwijanie twórczych talentów.

Na pięknie udekorowanej Sali gimnastycznej uczniowie prezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed komisją w składzie: dyrektor szkoły Bożena Jurkowska, p. Barbara Piątkiewicz, p. Maria Pięta i Wiktoria Mikołajczyk, przewodnicząca Samorządu Szkolnego. W ocenie brano pod uwagę: bezbłędność, poprawność wymowy, dykcję, tempo czytanego tekstu oraz interpretację.

Do konkursu przystąpiło 15-tu uczniów, 11-tu z klas młodszych (op. Danuta Hołowicka) i 4 z klas starszych (op. Żaneta Pitrus). Wszyscy świetnie się zaprezentowali, choć niektórzy bardzo się denerwowali. Mistrzem Pięknego Czytania 2017 w kategorii klas II-III został Rafał Sroka - Lewosz kl. III , a w kategorii klas IV-VI Weronika Sroka kl. VI. Drugie miejsce zajęli: Marlena Klimkiewicz kl. III i Marcin Maczuga kl. VII, trzecie zdobyli: Karolina Sroka kl. III i Magdalena Kuczaj kl. VI. Komisja przyznała dwa wyróżnienia dla Martyny Wachel kl. II i Mileny Szańcy kl. III. Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji czytelniczych!
Rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się w środę, 29.11. na zabawie andrzejkowej.(bj)