Bezpieczni na drodze

Mundurowi funkcjonariusze ruchu drogowego z jasielskiej komendy, w ramach prowadzonej akcji, odwiedzili także dzieci z naszej szkoły. 13.09.2017 roku na sali gimnastycznej rozmawiali z uczniami klas 0-III o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i chętnie odpowiadały na pytania. Policjanci zachęcali do tego, by wszyscy pamiętali o elementach odblaskowych i nosili je na kurtkach i plecakach. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe. Ciekawym punktem spotkania była możliwość zapoznania się z zagadnieniami pracy policjanta ruchu drogowego, obejrzenia wyposażenia, którym dysponują na służbie.(bj)