Spotkanie z policjantami

15.06. 2018 r. naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci z KPP w Jaśle. W ramach akcji prewencyjnej odbyła się prelekcja dla uczniów klas 0-VII, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów przed rozpoczynającymi się wakacjami.

Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Policjanci przestrzegali również uczniów, przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk w miejscach niedozwolonych. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad zachowania się nad wodą,bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na podwórku.Uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Za udzielenie rad i wskazówek panom policjantom serdecznie dziękujemy.

Tekst i fot. Żaneta Pitrus