Przedszkolaki malują i wygrywają - konkurs plastyczny

W listopadzie br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Apetyczny świat wierszy Wandy Chotomskiej”. Skierowany był on do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było przybliżenie twórczości Wandy Chotomskiej. Z naszej szkoły wzięły w nim udział wszystkie dzieci z zerówki. Po wysłuchaniu wierszy omówiono wspólnie ich treść. Z kolei dokonano wyboru wierszy, do których dzieci wykonały ilustracje, były to: "Motyle" i "Spacer z psem". Cała grupa z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonała swoje prace wykorzystując technikę mieszaną.
Wytypowano 5 prac autorstwa: Józefa Leśniaka, Joanny Klimkiewicz, Szymona Ślusarczyka i Roksany Jakubińskiej, które 29. 11. 2017 roku decyzją komisji konkursowej zajęły pierwsze miejsce i otrzymały nagrody rzeczowe. Pozostałe dzieci zostały nagrodzone za udział. Pokonkursową wystawę prac można oglądać w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie do końca grudnia. Wszystkim gratulujemy./B.P./

fot. Bożena Polar