Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4.09.2017 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Najpierw, wszyscy wzięli udział we mszy świętej, którą odprawił ks. proboszcz Marek Marchut. Następnie, na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie rodziców i uczniów z dyrektorem szkoły, nauczycielami i wychowawcami. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczennice: Justyna, Weronika i Wiktoria wierszem i piosenką nawiązały do 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W dalszej części spotkania dyrektor szkoły Bożena Jurkowska przedstawiła dzieciom i rodzicom wychowawców i nauczycieli. Do wszystkich uczniów skierowała słowa: Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole, ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, czy na zabawie i obowiązują Was zawsze takie same zasady zachowania. Życzę Wam, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów i problemów, życzę zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. Księdzu Proboszczowi dziękuję za mądre słowa, które usłyszeliśmy podczas mszy świętej. Wam Drodzy Rodzice, życzę zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją. Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas na pierwszą lekcję wychowawczą.
Od 1 września 2017 roku obowiązek szkolny uczniowie klas I - VII będą realizowali w ośmioletniej Szkole Podstawowej w Dobryni.(bj)

fot. Bożena Jurkowska i Marcin Maczuga