"Sekretne życie zwierzaków..."

26.10.2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seansie filmowym Kina-Teatru "Wiarus" z Gorlic. Twórca tego objazdowego kina jest nam dobrze znany. To polski iluzjonista, Wiesław Jaśkowski. Film "Sekretne życie zwierzaków domowych", który obejrzeli uczniowie klas 0-VII, był animowanym przebojem 2016 roku. Opowiada on o tym, jak zachowują się zwierzęta, gdy ludzie opuszczają dom. Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu a one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą. Przed projekcją wszyscy zapoznali się z 15-minutowym filmem edukacyjnym na temat cyberprzemocy, czyli zagrożeń, które dzieci mogą spotkać w Internecie.(bj)

fot. Żaneta Pitrus