"Pinokio" i Pierwsza pomoc...

3.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl "Pinokio" w wykonaniu aktorek rzeszowskiego teatru "Bazyl", który został przygotowany na podstawie bajki Carla Collodiego. Opowiada o drewnianym pajacyku, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazują się być bardziej kuszące. Pinokio lekceważy przestrogi Świerszcza i ucieka z domu. Na swej drodze spotyka kierownika cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Wróżkę… Ostatecznie Pinokio przekonuje się, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda. Przedstawieniu towarzyszyły żywiołowe piosenki, a spektakl bardzo się wszystkim podobał.

Tego samego dnia, na sali gimnastycznej uczniowie klas: 0, IV-V i VI -VII uczyli się udzielać pierwszej pomocy. Po przypomnieniu i utrwaleniu poprawnej kolejności działań, które decydują o życiu poszkodowanego dzieci aktywnie uczestniczyły w części warsztatowej, ćwicząc na fantomie.(bj)

Fot. Bożena Jurkowska