Z wizytą w MBP w Jaśle

Realizując zagadnienia edukacji czytelniczej i medialnej, 10.10.2017 roku uczniowie klas V, VI i VII pod opieką nauczycielki języka polskiego wspólnie z uczniami i nauczycielami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu wzięli udział w wyjazdowej lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Uczniowie poznali rodzaje katalogów bibliotecznych, w tym katalog elektroniczny. Wyszukując interesujących ich tytułów książek uczyli się różnych możliwości dotarcia do danej pozycji. Zapoznali się też z instrukcją korzystania z wyszukiwarki w programie SOWA 2.

Poznane umiejętności wyszukiwania w katalogu elektronicznym pozwoli młodym czytelnikom szybko odnaleźć w zbiorach bibliotecznych interesującą ich pozycję książkową. Później uczniowie zwiedzili piękne odremontowane sale, wystawę „Moja biblioteka” i „Selfie z czytaniem” oraz obejrzeli film przygotowany z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia biblioteki. Na zakończenie, wszyscy podziwialiśmy prace plastyczne wystawione w Galerii Jasielskiego Domu Kultury „Impresje jesienne”.(bj)