Wycieczka do Muzeum Lizaka

10.10. 2017 roku uczniowie klas 0-VII wraz z opiekunami i wychowawcami pojechali na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Tam pani przewodnik opowiedziała o tym, jak produkuje się te lubiane przez dzieci słodycze, wspominała również o znanym zakładzie Liwocz. Podczas zwiedzania wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli stare maszyny do wyrobu, formowania i pakowania lizaków. Uczniowie poznali również proces tworzenia karmelu, barwienia i łączenia go w różne kolory. Chętni mogli spróbować cukrów, z których produkuje się lizaki i powąchać aromatów dodawanych do karmelu. Jednak najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka. Taka słodka wycieczka spodobała się nie tylko najmłodszym, ale również starszym.(L.K.)

fot. Lidia Karp