Lekcja historii z IPN-em

25.09. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dobryni zapoczątkowano obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 wzięli udział w lekcji historii prowadzonej przez pana Zenona Fajgera, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę o polskich formacjach wojskowych tworzonych podczas I wojny światowej. Prezentacja pod tytułem Drogi do niepodległości Polski przybliżyła uczniom postać Marszałka Józefa Piłsudskiego i innych Polaków walczących o niepodległość w latach 1914 - 1918. W podziękowaniu za ciekawą lekcję patriotyzmu, w imieniu społeczności szkolnej, pani dyrektor Bożena Jurkowska wręczyła prelegentowi pamiątkowe podziękowanie.

tekst: Barbara Betlej

Fot. Żaneta Pitrus