Dzisiaj w klasie dzień kultury

Bycie kulturalnym, stosowanie w życiu codziennym zasad dobrego wychowania to sprawa bardzo ważna, ale nie dla wszystkich okazuje się łatwa. 14.12.2018 roku uczniowie klasy II i III zaprosili młodszych kolegów na przygotowane przez siebie inscenizacje, z których płynęła nauka, jak w kulturalny sposób należy się zachować w różnych sytuacjach. Była to inscenizacja wiersza "Paweł i Gaweł" oraz "Na niezgodę życia szkoda" i "Kłamstwo ma krótkie nogi". Odgrywanie humorystycznych scenek wywołało radość wśród oglądających. Do wspólnej zabawy i nauki włączyły się dzieci z klasy I i oddziału przedszkolnego. Pierwszaki w teatrzyku kukiełkowym odgrywały scenki dramowe pokazujące kulturalne zachowanie w bibliotece, gdy ktoś chce coś pożyczyć. Dzieci z oddziału przedszkolnego za pomocą pacynek pokazały jak radzić sobie ze złymi emocjami. Przed rozpoczęciem zajęć laureaci klasowego konkursu czytelniczego otrzymali dyplomy i skromne upominki. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajął Marcin Mroczka, drugie Marlena Jędryczka, a trzecie Martyna Wachel i Szymon Bara. Wszyscy dobrze się bawili, ale czy zawsze będą starać się być "dobrym, miłym, kulturalnym, sympatycznym i lojalnym”?

Tekst: Danuta Hołowicka

Fot. Marta Gomuła