Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Jaśle

22.10. 2018 roku 24 uczniów z klas 0-III z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Jasła. Dzieci uczestniczyły w warsztatach-lepiły z gliny, wypełniając kontur konika. Otrzymali swoje wytwory do domu, by wspólnie z rodzicami wypalić je w piecu (piekarniku) oraz pomalować i ozdobić według własnego uznania.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Regionalne mieszczące się przy ulicy Kadyjego w Jaśle, obejrzeliśmy wystawę porcelany, malarstwa i rzeźby sakralnej. Pani Adrianna Biedrzyńska oprowadziła nas także po stałej wystawie i podczas lekcji muzealno-etnograficznej przybliżyła wytwory ludowych artystów-samouków z naszego regionu (Jasło i okolice). Dzieci z zainteresowaniem obejrzały świątki, narzędzia rolnicze z drewna oraz słomiane dekoracje, a także stroje ludowe z lnu.

Następna atrakcją wyjazdu była sala zabaw znajdująca się na ulicy Towarowej ,,To tu park". Dzieciaki z Dobryni z radością wspinały się, zjeżdżały, skakały na trampolinach, zakopywały się w basenie z kulkami lub jeździły na plastikowych samochodach, huśtały się lub odpoczywały w jaskini. Po dobrej zabawie trzeba było wysuszyć i odpocząć oraz trochę się wzmocnić kanapką, napić się i wyruszyć w drogę powrotną do szkoły./M.G./

Fot. Barbara Piątkiewicz