Gminne Obchody Święta Niepodległości

Tegoroczne Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się 11.11. 2018 roku o godz. 11.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej NPM La Salette w Dębowcu. W asyście Gwardii Dębowieckiej, strażaków, radnych, mieszkańców oraz dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy wszyscy udali się pod obelisk Armii Krajowej, odśpiewano hymn narodowy i złożono kwiaty. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Batalionu Narodowej II Kompanii Dębowiec, gdzie na ścianie budynku „starej szkoły” odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Po ceremonii wszyscy udali się do sali widowiskowej Urzędu Gminy obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dębowcu. Na zakończenie wystąpił Andrzej Dziedzic prezes Stowarzyszenia Miłośników Dębowca i Okolicy, który zachęcił do zwiedzenia wystawy upamiętniającej Setne urodziny naszego państwa. Podziękował ustępującemu panu wójtowi Zbigniewowi Staniszewskiemu za zaangażowanie i wsparcie działań Stowarzyszenia w promowaniu naszej małej Ojczyzny. Pani Teresa Pachana przewodnicząca Rady Gminy podsumowała ten piękny dzień i życzyła wszystkim dalszego radosnego świętowania. W gminnych uroczystościach naszą szkołę reprezentowali: dyrektor, nauczyciel historii i uczniowie: Wiktoria Mikołajczyk, Justyna Żychowska i Kamil Mikołajczyk.

Tekst i zdjęcia Bożena Jurkowska