Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3.09.2018 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Najpierw, wszyscy wzięli udział we mszy świętej, którą odprawił ks. proboszcz Marek Marchut. Następnie, na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie rodziców i uczniów z dyrektorem szkoły, nauczycielami i wychowawcami.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczennice: Justyna, Weronika i Wiktoria krótko przypomniały o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej i minionych wakacjach. Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

W dalszej części spotkania dyrektor szkoły Bożena Jurkowska przedstawiła dzieciom i rodzicom wychowawców i nauczycieli. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i w pracy. Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas na pierwszą lekcję wychowawczą.

Uczniowie i rodzice mogli też obejrzeć, jakie zmiany zaszły w szkole w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Na sali gimnastycznej zamontowano żaluzje, a w klasach dwa monitory dotykowe i rolety. Nowych ławek i krzesełek doczekała się także jadalnia.

Mamy nadzieję, że wszystkie te udogodnienia wpłyną na komfort, ale i jakość pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli./bj/

Fot. Bożena Jurkowska