Spotkanie Wigilijne. #NaSwietaRazem

21.12.2017 roku cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w szkolnej Wigilii. Była ona doskonałą okazją do śpiewania kolęd oraz złożenia sobie życzeń świąteczno-noworocznych. W uroczystym nastroju, w obecności Betlejemskiego Światła Pokoju ksiądz dziekan Marek Marchut poprowadził krótką modlitwę. Następnie przewodnicząca szkoły Magdalena Kuczaj przeczytała fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po czym wszyscy usiedli do wspólnego posiłku, który przygotowała Rada Rodziców. Wspaniałe ciasta pomagały piec uczennice klas V-VII pod czujnym okiem pani Jadzi. Później wszyscy uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice obejrzeli Jasełka. Na zakończenie tego pięknego dnia, dyrektor szkoły Bożena Jurkowska podziękowała za przedstawienie i złożyła życzenia świąteczne i noworoczne dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Samorząd szkolny zadbał o odświętny wystrój i drobne podarunki dla wszystkich, którzy przybyli na naszą uroczystość. A, gdy świętowania nadszedł koniec, zarówno goście, jak i uczniowie z uśmiechem na twarzach żegnali się, opuszczając szkołę. Magia Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się już wszystkim. Do zobaczenia … w przyszłym 2019 roku.

Fot. Bożena Jurkowska i Żaneta Pitrus