Wrzesień w przedszkolu

Wrzesień powitał przedszkolaków piękną , słoneczną pogodą- dzieci wypoczęte po wakacjach z chęcią wracały do szkoły i kolegów. Początkiem nowego roku szkolnego przypomnieliśmy zasady postępowania czyli kodeks przedszkolaka oraz pomogliśmy nowym dzieciom zaaklimatyzować się w szkole. Pięciolatki i sześciolatki oddały głosy na przewodniczącego naszej szkoły.

Zwróciliśmy uwagę na bezpieczeństwo w drodze do/ze szkoły, stworzyliśmy makietę miasteczka drogowego, a także omówiliśmy znaki drogowe znajdujące się w najbliższej okolicy. Mówiliśmy o numerach alarmowych i pracy policjanta, strażaka, lekarza i ratownika medycznego oraz mierzyliśmy stroje związane z zawodami Uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami, którzy pomogli uczniom naszej szkoły zrozumieć niebezpieczeństwa czające się na drodze i przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz sposobie przechodzenia przez ulicę oraz otrzymaliśmy opaski odblaskowe.

Byliśmy na wycieczce w Cieklinie, gdzie w piekarni zapoznaliśmy się ze sposobem wypiekania pieczywa, skosztowaliśmy rogali z dżemem i prześledziliśmy drogę z piekarni do pobliskiego sklepu spożywczego-tam dokonaliśmy samodzielnie drobnych zakupów. Mogliśmy także zwiedzić Muzeum Narciarstwa w Domu Ludowym oraz obejrzeć wystawę malarstwa, zaś w bibliotece dzieciaki pooglądały ciekawe pozycje książkowe

Powitaliśmy Panią Jesień gromadząc jej dary (kasztany, żołędzie, orzechy, szyszki, liście) w kąciku przyrody-segregując je, przeliczając, układając z nich kompozycje oraz malując. Oczywiście nie zabrakło spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. /Marta Gomuła/

Fot. Marta Gomuła i Bożena Jurkowska