Spotkanie Wigilijne

19.12.2019 roku cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w szkolnej Wigilii. Była ona doskonałą okazją do śpiewania kolęd oraz złożenia sobie życzeń świąteczno-noworocznych. Ksiądz dziekan Marek Marchut poprowadził krótką modlitwę. Następnie Adrian Mastej uczeń klasy VIII przeczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po czym wszyscy usiedli do wspólnego posiłku, który przygotowała Rada Rodziców. Wspaniałe ciasteczka upiekli uczniowie klas IV, VI, VII i VIII pod czujnym okiem wychowawców i pani Jadzi. Piękną dekorację dopełniła wystawa prac konkursowych i wianków bożonarodzeniowych wykonanych na lekcjach plastyki przez uczniów klas IV-VII. Na zakończenie tego pięknego dnia, dyrektor szkoły Bożena Jurkowska wręczyła nagrody w szkolnych konkursach i złożyła życzenia świąteczne dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. A, gdy świętowania nadszedł koniec, zarówno goście, jak i uczniowie z uśmiechem na twarzach żegnali się, opuszczając szkołę na zasłużoną świąteczną przerwę. Do zobaczenia … w przyszłym 2020 roku.

Laureaci szkolnego konkursu „Świąteczny pierniczek”:

I miejsce: Kinga Rusyniak

II miejsce: Magdalena Kuczaj

III miejsce: Jakub Kuczaj

Nagrody dla laureatów ufundowała pani Żaneta Pitrus, organizatorka konkursu, a wszystkie prace można było obejrzeć podczas Szkolnej Wigilii.

Fot. Bożena Jurkowska