Program "Nauka prosta sztuka"

programy unijne sp dobrynia

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły, biorą udział w projekcie "Nauka prosta sztuka". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i jest prowadzony przez trenerów z Instytutu Badawczo-Szkoleniowego z Rzeszowa.

programy unijne sp dobrynia

Celem projektu jest zwiększenie efektywności nauki uczniów ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego, poprzez wprowadzenie do nauki w warunkach szkolnych innowacyjnych metod nauczania. W ramach udziału w projekcie uczniowie zostali objęci, takimi formami wsparcia, jak:
1. Kurs szybkiego czytania - 8 spotkań po 2 godz. w każdej grupie (zajęcia realizowane od września 2014 do grudnia 2014)
2. Kurs żonglerki z elementami psychologii , motywacji, osiągania sukcesu i pracy z porażkami - 6 spotkań po 2 godz. w każdej grupie (zajęcia realizowane od września 2014 do grudnia 2014)
3. Opracowanie indywidualnych programów rozwojowych - badanie predyspozycji uczniów przed realizacją warsztatów - 2 godz. dla każdego ucznia (zajęcia realizowane od września 2014 do grudnia 2014). W nowym roku 2015, odbędą się:
4. Warsztaty Efektywnej Nauki - 15 spotkań po 2 godz. w każdej grupie (zajęcia realizowane od stycznia 2015 do maja 2015)
5. Opracowanie indywidualnych programów rozwojowych - badanie predyspozycji uczniów po zakończeniu warsztatów - 2 godz. dla każdego ucznia (zajęcia realizowane od stycznia 2015 do maja 2015).

Warsztaty Efektywnej Nauki - to warsztaty twórczego myślenia i pracy zespołowej. Podczas zajęć uczniowie mogą doświadczyć radości płynącej z nauki, co więcej uczą się jak sami mogą się uczyć w sposób przyjemny, a przez to bardziej efektywny. Cykliczne spotkania mają na celu pomóc każdemu uczniowi odkryć swój własny, lepszy "sposób na naukę".

programy edukacyjne sp dobrynia

W ramach projektu szkoła zostanie doposażona w zakup materiałów i sprzętu do wdrożenia Warsztatów Efektywnej Nauki: m.in. piłki do skakania, maty gimnastyczne, tablica flipchart, chusty Klanza, piłki do żonglowania, chusty do żonglowania i zestaw do gimnastyki mózgu (TV, konsola x- box kinet, gra dr Kawashima).

Zajęcia w naszej szkole prowadzi Tomasz Fortuna. Więcej informacji o projekcie na stronie: http://www.naukaprostasztuka.eu/