WYCIECZKA DO KARPACKIEJ TROI

20.09.2011 roku odbyła się wycieczka do Karpackiej Troi w Trzcinicy. Celem wycieczki było poznanie otwartego 3 miesiące wcześniej skansenu archeologicznego z czasów epoki najstarszych osad obronnych z epoki brązu. Uczniowie zwiedzili ekspozycję muzealną z odkrytym podczas wykopalisk: skarbem, zrekonstruowane 4 chaty słowiańskie z XI wieku, grodzisko tzw. „Wały Królewskie” z parkiem archeologicznym oraz wzięli udział w pokazie filmu na multimedialnej sali dla uczniów. Wycieczka była wspaniałą, „żywą” lekcją historii i na pewno zostanie w pamięci nas wszystkich.

Wróć do strony głównej wycieczek szkolnych